יום ו', ו’ באלול תשע”ח
    דף הבית  |  יצירת קשר  
תחזית מזג האויר
אתר גרעין מרחבים מפסיק לפרסם הודעות, מאמרים וכתבות חדשים
שבע שנים שקדו כותבים נפלאים, מסורים וחרוצים להביא לכם מדי שבוע מאמרים ערכיים וחשובים מבחינת תכנם. מאמרים אלו הביאו באהבה ובמסירות אין קץ את פניה היפים של היהדות, את אתריה המופלאים של ארצנו, הארץ שכולנו אוהבים ואת הלב החם, הפועם, החש והמגיב לאירועים והקורות אותנו ואת מדינתנו. תודה לכותבים ועורכי המדורים רבקה קולנגי מרדכי אשל ואפרים יצחקי. אין זו פרידה. זהו שינוי דרך של תקשורת. הגרעין ימשיך לפעול והקשר ילך ויתהדק בפעילויות השונות. גרעין מרחבים ממשיך בדרכו והחבורה צועדת יחדיו בכל עת.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 76
עם טעם של עוד -שבת "נשא" שבת גרעין ביפו. (צבי זליג פרידמן)
אווירת שבת חגיגית ותחושה נעימה של דיבוק חברים ושבת אחים גם יחד. הכל מתוקתק ממש. [תודה דליה וחזי ]. ההרגשה כל כך מרוממת שרים יחד את השירים שליוו אותנו בראשית הדרך, ומסיימים בשירת המנון התנועה. תנועת בני עקיבא, שבמסגרתה התארגנו לגרעין, יצאנו יחד לצבא והגענו לקיבוץ. אנו זוכרים את אותם ימים בגעגועים, זיכרונות אלו הם המלט של בנין הקשר שלנו, הגורם לטעם המיוחד של עוד והמתנה לתכניות הברוכות של ועדת הגרעין לשנה הבאה!
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חברתנו רבקה קולנגי הועברה ל"בית רבקה" בפתח תקווה
משה קולנגי מבקש להודיע כי רבקה הועברה להמשך טיפול למחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים השיקומי "בית רבקה" בפתח תקווה. בהתאם להודעתו "היא אינה מונשמת אלא רק מתוגברת בחמצן. עדיין לא מתקשרת אם כי עיניה פקוחות. מקווים לטוב בעזהשי"ת." כולנו ממשיכים להתפלל לרפואתה במהרה. (הכנסו למדורה לאמירת פרק תהילים לבריאותה.)I
תגובות: 0   צפיות: 7
עקב מחלתה של חברתנו רבקה קולנגי מתבטל מפגש הגרעין ביום הזכרון לשואה ולגבורה.
רבקה קולנגי שהייתה אמורה לארח בביתה ביום הזכרון לשואה ולגבורה את מפגש הגרעין בו עמדה לספר את קורותיה כניצולת שואה, לקתה בארוע מוחי קשה ומאושפזת בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. לכן אנו נאלצים לבטל את המפגש ומבקשים מכל החברים להתפלל לרפואתה. (הקליקו כאן לקריאת תהילים ק"ל לרפואתה.)
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 74
09:15 (18/04/17) שייקה שניצר
"נווה יעקב-כפר עברי" ממבט אישי.- חנה הלוי (בושוויץ) בעקבות כתבתו של מרדכי אשל
לפני כחודש פרסם חברנו מרדכי אשל כתבה על הכפר העברי "נווה יעקב" בפאתי ירושלים ונפילתו במלחמת העצמאות. חברתנו חנה הלוי (בושוויץ) שנולדה בנווה יעקב מעלה כאן מזיכרונותיה, משלימה פן אישי של החיים בכפר , ושופכת אור על חלוצים יהודים וערכי החיים שלהם. מעניינת במיוחד חליפת המכתבים עם הרב קוק זצ"ל בעניין חליבה בשבת ועבודה עברית.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 63
17:52 (15/03/17) שייקה שניצר
ההרשמה לשבת גרעין בסמוך לחג השבועות נפתחה. הכנסו לגוף הכתבה לקבלת פרטים וטופס הרשמה. אפשר להרשם בשתי דרכים למלא את הטופס ולשלחו לשמעון ינאי בכתובת הרשומה ע"ג הטופס או להתקשר לשמעון ינאי טלפונית למסירת פרטים והרשמה בטלפון. להבטחת מקום אנא הרשמו בשבועיים הקרובים.
הם נשאו בתוכם את התופת ממנה שרדו גדלו כישראלים שכאילו לא ידעו ועתה הם מוציאים את סיפורם בספרים
ביום הזכרון לשואה ולגבורה תשע"ו התקיים מפגש מיוחד של "גרעין מרחבים" בעין צורים. חברנו אלימלך שטמלר הציג את סיפור ילדותו והנצלו מאימי השואה וכיצד חקר ומצא את העובדות והזיכרונות מימים אלו. אלימלך בחר לספר את סיפורו בשנים האחרונות באמצעות סדרת הרצאות לקהלים שונים. בימים אלו הצטרף אליו חבר גרעין נוסף אליהו יוקל ששרד גם הוא את מוראות השואה כילד, ובחר להוציא את סיפורו בספר שזה עתה ראה אור. לספר קרא "כי אתה עימדי". ובזמן הקרוב עומד לצאת לאור ספרה של חברת הגרעין הכותבת בקביעות באתר רבקה קולנגי גם ספר זה מתאר את הגלגולים שעברו רבקה ומשפחתה באותן השנים הנוראות.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 62
מפגשי הגרעין בתשע"ז - חנוכה, בעין צורים. יום הזכרון לשואה ולגבורה, בבית משפ' קולנגי. שבת גרעין במלון "משכנות בית רות דניאל" ביפו.
מפגש חנוכה המסורתי בעין צורים, מפגש נוסף ביום הזכרון לשואה ולגבורה ושבת גרעין שתתקיים בסמוך לחג השבועות. אלו המפגשים שמתכננת לנו ועדת הגרעין בראשות דליה שורץ. (הכנסו לצפייה בתאריכים ובמקומות המפגשים ורשמו לפניכם את המועדים)
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 237
גרעין מרחבים צועד בעקבות אלי כהן הי"ד -
אסרו חג השבועות נכנס ליומני חברי "מרחבים" כתאריך קבוע ומשוריין לשנים. זה התאריך בו התקיים המפגש במלאות חמישים שנה להקמת הגרעין ומכאן ואילך הפך למסורת בנוסף למפגשים אחרים וטובים. כיום אנו מדברים על "פעילות שנתית של הגרעין". כל זאת בזכות עבודה נפלאה של הועדה המארגנת את כל הפעילות המגוונת הזו ולעומדת בראשה דליה שורץ. זו ההזדמנות להודות לה ולכל הפעילים.השנה יצאנו לרמת הגולן בעקבות אלי כהן ובהדרכת אריה יצחקי. רבקה קולנגי מעבירה לנו בגוף הכתבה את חוויותיה והרגשתה.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 98
מאכלי חלב בשבועות
לקראת חג השבועות אנו מפרסמים כאן את מאמרו של ד"ר אפרים יצחקי "מאכלי חלב בשבועות". המנהג נוהג במקומותינו כבר הרבה שנים וחברות המייצרות מוצרי חלב עושים "קופה" לא קטנה ממכירה מוגברת של החלב ומוצריו עד שאצלם חג השבעות מכונה "חג מתן קופה". מה המקור למנהג זה וכיצד נתפתח במהלך הדורות? על כך היכנסו לגוף המאמר. חג שבועות שמח לכולנו.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 20
10:09 (26/05/16) שייקה שניצר
סיפורו של ילד שנולד בשואה וניצל מהשואה בבלגיה
ביום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיים בעין צורים מפגש גרעין מיוחד.במפגש ספר לנו חברנו אלימלך שטמלר את הקורות אותו ומשפחתו בימי השואה. אלימלך פעוט בן פחות משנתיים התגלגל בימים הללו ממקום למקום עד שעלה לארץ עם אמו ואחיו. הוא ידע שאביו נספה בשואה אך דבר לא מעבר לכך. בבית לא כל כך דברו על התקופה ההיא. בשנים האחרונות בלחץ בתו ונכדתו החל אלימלך לחקור את הנושא הוא הגיע בדרכים שונות בחריצות ובמסירות גדולים לאנשים, מסמכים, ספרים, מוסדות בארץ ומחוצה לה, וגילה סיפור מדהים המגולל בתוכו את סיפור משפחתו וסיפורה של יהדות בלגיה בעת ההיא. בעזרת מצגת נפלאה שערך מתאר אלימלך את העלילה ושופך אור על אותם ימים מהיבט אחר. ההרצאה המרגשת הותירה את כל הנוכחים פעורי פה ועוד זמן ארוך שוחחנו עמו על שקרה. בקשנו מאלימלך לשלוח לנו לאתר תקציר הסיפור ואנו מודים לו על כך ומשתפים את כל מי שנבצר ממנו להשתתף בארוע.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 59
קבוצת ווטסאפ חדשה לכל חברי מרחבים
יוזמה ברוכה של דליה שוורץ המחדשת והנמרצת ,שטרחה והקימה קבוצת ווטסאפ לתקשורת מהירה בין החברים. עלינו ללמוד להשתמש בכלי זה בתבונה ובמשורה ואך ורק להודעות חשובות וחריגות אחרת מכשירי הסלולר שלנו יצלצלו ללא הפסק והכלי החשוב יהפוך למטרד. הכנסו לפרטים והמלצות.
קרא עוד...
תגובות: 2   צפיות: 59
הביקור ב"פרוטאה בהר" וצהרי הזמר בנטף
ביום רביעי כ"ד בתשרי תשע"ו נערך מפגש הגרעין הראשון לשנה זו. בקרנו בכפר הגימלאים "פרוטיאה בהר" והתארחנו אצל חברינו הגרים שם מיכל וישראל לויליכט. במסגרת זו נפגשנו עם הנהלת הכפר וסיירנו בדירות המגורים איזורי הפעילות והגנים המשקיפים לנוף המהמם. סיימנו את הביקור בארוחת צהרים חגיגית. בהמשך נסענו לישוב "נטף" שם התארחנו ל"צהרי זמר" בבית של יעל. יעל, אם שכולה ממייסדי היישוב, זמרת מחוננת ומספרת סיפורים מופלאה, מארחת בביתה קבוצות שונות למפגשי סיפור ושירה מהווי ארץ ישראל היפה וסיפוריה. חוויה מרגשת ומסעירה. הפעילות על שני חלקיה אורגנה ע"י ועדת הגרעין בראשותה הנמרצת של דליה שוורץ. הכנסו לכתבתה של רבקה קולנגי על יום זה.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 239
שבת הגרעין בעכו - עדיין לא מעכלים את עוצמת החוויה
אירוח משודרג, תכנון למופת, אווירה מדהימה, תוכן עמוק ומרתק ומעל הכל חוויה ענקית ועילאית ששיאה המרגש בהבדלה שסיימה את השבת הבלתי נשכחת בעכו. ברכות לכל החברים שפעלו וארגנו ובראשם לועדה בראשות דליה שוורץ. תודה לכל מי שלקחו חלק בפעילות ותודה מיוחדת לנחום בצר שהעניק את ספרו "שאי בנך" כשי לכל משתתף בצרוף הקדשה אישית לכל אחד. הכנסו לקישוריות שבתוך כתבה זו וצפו בתצלומים של מנחם יצחקי וברוך ברגר שצילם גם את התמונה דלעיל
קרא עוד...
תגובות: 2   צפיות: 107
עדכון כתובות דואר אלקטרוני
שלום חברים לאחרונה, בעת משלוח ההודעות האלקטרוניות (מיילים) לקראת השבת. חוזרים אלינו מספר מיילים בדרך קבע. הדבר מעיד על כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה או תיבת דואר מלאה. אם אינכם מקבלים את הודעותינו בזמן האחרון ואתם מעוניינים להשאר בקשר ולהמשיך לקבלן, נקטו בפעולות הבאות: א. הכנסו לאתר ל"רשימת חברי הגרעין המעודכנת" בדקו את כתובת הדואר האלקטרוני המפורסמת בה. אם אינה נכונה הודיעונו מיד במייל חוזר וציינו את הכתובת הנכונה. אנו נעדכן ברשימה ובמאגר הכתובות. ב. אם שיניתם לאחרונה את כתובתכם האלקטרונית, עדכנו אותנו באותה הדרך ג. בדקו אם תיבת הדואר שלכם מלאה. (במקרה כזה אינכם מקבלים כל דואר) מחקו חלק מהדואר הישן ופנו מקום לדואר חדש. בהצלחה.
תגובות: 0   צפיות: 31
רשימת הנרשמים למפגש הגרעין בשבת שלאחר חג השבועות שיתקיים אי"ה בעכו.
אנו מפרסמים את רשימת החברים שנרשמו במועד והבטיחו את מקומם במפגש. בגוף כתבה זו מתפרסמים פרטים לגבי אלו המעוניינים להצטרף וטרם נרשמו. הועדה תעשה כל מאמץ לשלבם בשבת הגרעין. ובינתיים התפנו בבית ההארחה שלושה חדרים נוספים וצורפו שלושת הממתינים בתור. כרגע אנו מאכלסים 43 חדרים (ראו ברשימה)
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 234
אך פגישה הוי פגישה שכזאת
"התרגשות והתעלות הנפש". במילים אלו נכון לסכם את מפגש חנוכה בעין צורים אור לח' חנוכה. מספר החברים הגדול. האכסניה החמה והיפה, (באדיבות רמונה ויצחק מושקוביץ) הארוחה החגיגית ומעדניה, ומעל הכל התכנית: סיפור גבורת שחרור החטופים מאנטבה. לא הסרט, המציאות - שסופרה מפי אחת החטופות "רותי גרוס" חברת גרעין "גאולים" - ואחד מטייסי ההרקולס שהיו בצוות החילוץ "עמרם אגמון", שהוא גם אחיה של דליה שורץ - אשר על הכל. - כתבתה של רבקה קולנגי, המתארת באופן מושלם את המאורע, מתפרסמת היום כאן ולא במדורה הקבוע. להתראות בכנס בעכו.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 269
רשמים מכנס "מרחבים" בעקבות מסע המושבות של הרב קוק - (ליה סעד)
"לפי מצב הרוחות והעדות אנו עדיין בבחינת "עדרי עדרים, עדר עדר לבדו, עד שיבוא היום המאושר "ונאספנו כל העדרים וגללו את האבן מעל פי הבאר", עד שיתאספו כל חלקי האומה להסיר לב אבן הגורם לפרוד הלבבות ולריבי מדנים בין אחים ויד ביד שכם בשכם יעבדו כל הזרמים וכל העדרים, בלב אחד וברוח אחת לבנות אך בנין בית ישראל, בנין האומה ובנין הארץ" (אגרות הראי"ה ד, אקלב)
קרא עוד...
תגובות: 2   צפיות: 70
הרהורים בעקבות "מסע הרב קוק" בחנוכה
אנו מפרסמים שוב את דבריו של מנחם יצחקי (נחצ'ה) . אנו עושים זאת כדי לבדוק אם יש סיכוי שחברים יצטרפו להצעה שמביא נחצ'ה בשם ברוך ברגר. חברים שמוכנים לכתוב על עצמם יכתבן לנו ב "תגובה לכתבה" או במייל ke_merchavim@walla.com. אם נקבל מספיק תשובות חיוביות נפתח מדור מיוחד לסיפורים שלכם.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 91
לחברים שהשתתפו בכנס חנוכה של הגרעין "מסע הרבנים בראשות הרב קוק". כידוע לכם לא כל החברים השתתפו במסע מסיבות שונות אבל כולם אלו שלא השתתפו וגם אלו שהשתתפו מעוניינים לשמוע ולקרוא את רשמיכם ממסע זה. האתר פונה לכל מי שיכול לתרום ולשתף אותנו בחוויותיו לכתוב לנו בקובץ WORD ולשלוח למייל: ke_merchavim@walla.com אנו נפרסם את כתבותיכם באתר.
תגובות: 0   צפיות: 19
מסע "מרחבים" בעקבות הרב קוק.
בחנוכה נערך שחזור "מסע המושבות של הרב קוק " במיוחד עבור חברי גרעין "מרחבים". חווית הביחד חזרה ופעמה בלבבות ,שזהרו אף יותר, לאור נרות החנוכה. אנו מפרסמים תצלומים ראשונים מהמסע ובשבועות הקרובים גם רשמים וחוויות ככל שתשלחו אלינו. חג חנוכה שמח לכל בית "מרחבים" (בצילום - בעת הרצאה באוהלו)
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 99
ההרשמה לכנס הגרעין הבא - בימים רביעי וחמישי כ"ד–כ"ה בכסלו תשע"ד, (27-28/11/13) בעיצומה. ואתם???
ההרשמה לכנס הגרעין הבא: נמשכת והיא בעיצומה הנושא: "מסע המושבות בעקבות הרב קוק" במלאת 100 שנה למסע הרבנים אל המושבות: זכרון-יעקב, מרחביה, כפר תבור, פוריה, כנרת, ראש-פינה ויסוד-המעלה מסע המשלב הסטוריה, ידיעת הארץ ואקטואליה. שיתקיים אי"ה בימים רביעי וחמישי כ"ד–כ"ה בכסלו תשע"ד, 27-28.11.13 (לפרטים: הקש כאן)
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 105
מצגת מתמונות שצילם מנחם יצחקי לפני כניסת השבת במפגש"מרחבים" בגולן
שעה קלה לפני כניסת השבת במפגש "מרחבים" שבגולן נתכנסו כל המשתתפים לצילום משותף. בנוסף לצלם שהוזמן ע"י המארגנים, שלפו כמה חברים מצלמות והנציחו את המאורע. אנו מצרפים מצגת קצרה מצילומיו של חברנו ד"ר מנחם יצחקי. (המעוניינים לקבל ממנו את התצלומים להדפסה יפנו ישירות אליו.) לצפייה במצגת הקישו כאן ואח"כ על הצלמית (אייקון) שתתגלה לעינכם להחלפת תמונה הקישו על מקש הרווח או על מקש החץ לכיוון מטה.
תגובות: 4   צפיות: 198
מדוע ולמה נהייתי חסיד חב"ד?
לאחר כנס הגרעין ברמת הגולן נתפרסמו במדור זה הדברים שספרו חברים בשיח הרעים שהתקיים בערב שבת, בכנס. מסיבות טכניות לא יכולנו לפרסם את סיפורו המרגש והייחודי של חברנו שמואל פינקלשטיין (פיני) הבטחנו שנפרסם את הדברים בקרוב ועתה משנתאפשר לנו, אנו שמחים לפרסם את הדברים שנשארו רלוונטים וחשובים כבאותו היום.
קרא עוד...
תגובות: 1   צפיות: 61
06:28 (23/05/13) שייקה שניצר
רבקה קולנגי מביאה לנו מדי שבוע את מחשבתיה והתייחוסתה למה שקרה בשבוע החולף מנקודת מבטה האישית. אך טבעי הוא
בשליחות האומה
ישראל וייסנשטרן שמש במסגרת עבודתו במשרד החינוך כמפמ"ר (מפקח מרכז ארצי) על שלושה מקצועות: חקלאות, מדעי הסביבה, וביולוגיה חקלאית. בתקופת עבודתו נשלח ע"י המדינה לשתי משימות מחוץ למדינתנו. במשימות אלו שהיו בשיתוף עם משרד החוץ, הביא ישראל הרבה יוקרה וכבוד לישראל ותרם תרומה משמעותית למעמדה של ישראל בארצות שונות. להלן סיפורו המלא:
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 32
"חוויה מיוחדת במינה" "הצלחה יוצאת מן הכלל" ועוד כיוצא בזה סופרלטיבים. כך סיכמו חברים לפני הפרידה במוצאי שבת את הרגשתם עם סיום הכנס שהחל באיסרו חג השבועות ונסתיים במוצאי השבת שלאחריו, ב"מדרשת הגולן" בישוב חיספין. על המלאכה ניצחו חברי הוועדה המארגנת כשמעל כולם חברנו אורי יעקובי שלקח על עצמו את תכנון וארגון הכנס מול המדרשה. קיראו את סיכומו של אורי יעקובי.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 139
חברנו דני רגב נקרא לישיבה של מעלה. הלוויתו התקיימה ביום ראשון בבית העלמין "סגולה" בפתח תקווה בהשתתפות בני משפחתו וחברים רבים. גם קבוצה מחברי מרחבים השתתפה בהלוויה. (הקישו לקריאת "דברים לזכרו שכתבה "רבקה קולנגי" ואת דברי ההספד שנשא בהלוויה חברו מילדות חבר הגרעין "שייקה שניצר")
תגובות: 0   צפיות: 48
השוויון בנטל - תגובת ד"ר אפרים יצחקי לדברים שכתב הרב שמואל גנוט
בעלון "בסוד שיח" לפרשת בלק פורסם מאמר של הרב שמואל גנוט הקורא לחרם חרדי על הציבור בישראל בעקבות השיח הציבורי על השוויון בנטל. חברנו ד"ר אפרים יצחקי משיב לרב גנוט והדברים ראויים להתפרסם. אנו מפרסמים את תשובתו של אפרים. וכן לינק למעוניינים לקרוא את דבריו של הרב גנוט (לתגובת א. יצחקי וללינק הקליקו כאן)
תגובות: 0   צפיות: 55
צילומים מכנס "מרחבים" שהתקיים אור לנר שמיני של חנוכה, בעין צורים.
חברינו ד"ר מנחם יצחקי וברוך ברגר טרחו וצילמו בכנס האחרון ועתה הם מעמידים את צילומיהם לרשות כל חברי הגרעין. אנו מודים להם על טרחתם. (לקבלת קישורים לצילומים הקישו כאן.)
תגובות: 0   צפיות: 271
תמונות שצולמו אז ונמצאו רק עכשיו
במסגרת הכנת סרט אודות "נופר אדריכלים" (ראה הודעה בהמשך) פשפש דוד נופר באלבומים הישנים שמצא בביתו ושהיו גנוזים עשרות שנים ומצא "אוצר" קטן של תצלומים מימי מחנות העבודה והקמת הגרעין וימי השרות בנח"ל על כל שלביו. חלק גדול מהתמונות לא הוצג בכנס הגרעין בעין צורים (כנס היובל) דוד סרק את התמונות והעבירן לפרסום באתר. (הקישו כאן ותעברו לשלוש מצגות עם כל התמונות והוראות איך ניתן לשמור תמונה בודדת ולמסרה לפיתוח במעבדה דיגיטלית)
11:14 (09/11/11) שייקה שניצר
תגובות: 0   צפיות: 327
חמישים השנים האחרונות שעברו עלי
הועדה המארגנת את כנס הגרעין הקרוב בירושלים, יזמה רעיון לאיסוף קורות חיים מקוצרים של כל חברי הגרעין. רבים מאתנו תוהים מה עבר על החברים מאז השחרור? הרי כל אחת ואחד עבר בחייו כברת דרך לא מבוטלת הן בחיים האישיים והן בקריירה מקצועית. כדי לרכז את כל הסיפורים הללו שיפורסמו באתר וניתן יהיה לקראם בכל עת, הקישו כאן, קראו את ההנחיות ודוגמא לקיצור קורות חיים שכתבה דליה שוורץ, והוסיפו את סיפורכם האישי.
תגובות: 12   צפיות: 450
"למועדה מימים ימימה" - ספר חדש מפרי עטו של חברנו ד"ר אפרים יצחקי
ספרו של חבר גרעין מרחבים ד"ר אפרים יצחקי "למועדה מימים ימימה" יצא לאור בימים אלו. הספר הנו אוצר בלום, פרי מחקר של שנים, בעולם הקסום של הפולקלור היהודי ובהתפתחות המנהגים והשתלשלותם במשך הדורות עד שעוצבו בצורתם הסופית כפי שנוהגים בימינו. המעוניינים לרכוש את הספר במחיר מוזל ש 50 ש"ח בלבד, יפנו ישירות לאפרים יצחקי: טלפון: 03-9331812 054-5467604 דואר אלקטרוני itzchke@mail.biu.ac.il (לפרטים אודות הספר אנא הקישו כאן)
שייקה שניצר
תגובות: 2   צפיות: 126
התכנסה הוועדה לכנס מרחבים הבא
הוועדה החדשה, המורכבת מחמישה חברים שהתנדבו לארגן את כנס הגרעין הבא, התכנסה וקיבלה החלטות לגבי פעילותה. בין ההחלטות שהתקבלו: מפגש גרעין יתקיים מדי שנה. שנה אחת בקבוצת "עין צורים" באסרו חג השבועות ובשנה שלאחריה תתקיים שבת גרעין באחד מבתי ההארחה בארץ (הקישו כאן לפרטים נוספים)
שייקה שניצר
תגובות: 7   צפיות: 283
חברנו הרב נפתלי בר אילן עונה על שאלות בעניני הלכה ואורחות חיים ומפרסם את תשובותיו במסגרות שונות. אנו שמחים שלקראת יום הכיפורים נענע הרב בר אילן לבקשתנו ושלח לנו שאלה ותשובתו בצידה בעניין היבט מיוחד של קיום מצוות הצדקה. גמר חתימה טובה לכל חברי מרחבים ולכל בית ישראל.
חברי מרחבים הרימו תרומה משמעותית להצלחת קייטנת איל"ן בעין צורים
בימים אלו נסתיימה קייטנת איל"ן בקבוצת עין צורים. ילדי הקייטנה הצוהלים העידו בשמחה על החוויה הגדולה שהייתה להם והוריהם הודו בדמעות התרגשות ליוזמי מארגני ומפעילי הקייטנה. תרומה משמעותית להצלחת פרוייקט הקייטנה בשנה זו הרימו חברי גרעין מרחבים שתרמו יחדיו כשלושת אלפים ש"ח. חברי הגרעין נענו ברצון לקריאת האתר ובכך סייעו רבות להצלחת מפעל זה. מרכז הקייטנה הרב ליאור שיליאן רב הקיבוץ, מדריכיה וחברי עין צורים, מודים לכל התורמים אישית על התרומה החשובה. (הכנסו למכתבו של הרב)
02:18 (23/07/10) שייקה שניצר
תגובות: 0   צפיות: 81
למעלה מעשרים שנה מקיימת קבוצת עין צורים מבצע הומניטרי יחודי. למשק מגיעים מדי קיץ ילדים המוגדרים נכים קשים לשבוע נופש ובילוי. נוכחותם במשק מהווה עבורם ארוע שיא לו הם מחכים שנה שלמה. חשוב יותר, ששהייתם בעין צורים מהווה עבור הוריהם אתנחתא מהטיפול הקשה שהם מעניקים לילדים במשך כל השנה. עין צורים עושה זאת בשמחה ובהתנדבות מלאה. אך יש הוצאות רבות (בעיקר כדי לאפשר לילדים אטרקציות מעניינות - להם זוכים ילדים בריאים אך ילדים אלו יכולים להינות מהם רק בקייטנה הזו.) קבלנו פנייה מרב הקיבוץ המרכז את הקייטנה וממזכירות המשק, הקוראים לחברי הגרעין להרים תרומה למטרה קדושה זו. אנו מבקשים מהחברים להענות לקריאה ולתרום בעין יפה. (לפרטים ולמכתבים הקישו כאן)
בתאריך זה מלאו 50 שנה להכרזת גרעין "מרחבים" שהגיע לעין צורים בי' באב 1960. הגרעין מנה כ-100 חברים בהתגייסו לנח"ל. מאז נפטרו 13 חברים. לכנס הגיעו כמעט כל האחרים, מרביתם עם בני זוגם. חברה אחת מכל הגרעין לא אותרה.
תגובות לכנס הגרעין
בימים שלאחר הכנס הגיעו לאתר ולחברים תגובות רבות המביעות את תחושת החברים לאחר האירוע. לצד התגובות שלחו חברים גם הצעות למפגשים נוספים וגם ביקורת והערות חשובות. אנו מביאים לכם את כל תגובות החברים בסדר שהגיעו. פרט לעריכה גרפית (השוואת האותיות וגודלן) לא נגענו. אתם מוזמנים להגיב ולהוסיף ע"י גלילת העמוד וכניסה ל"הוסף תגובה לכתבה" כך כל החברים יוכלו לעיין בדבריכם ואף להגיב עליהם. (תגובות במייל לא עוברות לכולם) [ לכתבה המלאה הקש כאן ]
תגובות: 6   צפיות: 241
תמונות מחיי הגרעין

אם יש ברשותכם צילומים שצולמו בתקופות שונות, והמתארים את הווי וחיי הגרעין אנא שלחו אלינו.
הוספנו שרות חדש באתר בו תוכלו להתעדכן בתוך האתר במצב מזג האויר לשבוע מראש.
חדשות - קרה, קורה, יקרה
דבר תורה - ד"ר אפרים יצחקי
מסיפורי ארץ ישראל - מרדכי אשל
השבוע שהיה במבט אישי - רבקה קולנגי
חברים כותבים
שהשמחה במעונם
לזכרם